Šťavnatý mezonet

Krásný pražský mezonetový byt  potřeboval trochu péče. Byt má šikovnou dispozici a tak jsme nemuseli nic bourat, pozornost jsme věnovali vyspravění stěn a novému vymalování v celém bytě, broušení a lakování dřevěných podlah a svou péči dostala i okna.  Velmi pracná byla nová povrchová úprava trámů, kdy se musela první ručně zbrousit vrstva syntetické černohnědé barvy, abychom mohli aplikovat světlou barvu, která nechá vyniknout i struktuře dřeva.

Prvotní nápad nechat původní kuchyň vzal brzy za své a vznikla nová prostornější kuchyň na míru bez ostrůvku a tedy jsme se mohli zbavit sádrokartonové konstrukce nad ostrůvkem, která zbytečně brala světlo ze střešního okna. Místo ostrůvku jsme umístili jídelní stůl pro 4 osoby, který lze teď pohodlně obejít aniž by člověk narazil na trám. :)

Klienti mají velmi rádi živé a výrazné barvy, což se samozřejmě projevilo i v této místnosti. Kožená hořčicově žlutá pohovka a barevné židle Masters byly vybrány hned na začátku projektu. Výrazným dekoračním prvkem je ale černobílá pop-artová komiksová stěna, do které klienti otiskli svůj vlastní příběh, který pro nezasvěceného diváka zůstává ukrytý.Původní stav: